Kable USB C

Kabel Micro USBKableKable BaseusKable USB CŚwiecący kabel USBTani kabel USB

Written by:

Kabel USB C to najnowszy standard USB. Jest to kabel odwracalny, który oferuje wyższe prędkości transferu i więcej mocy niż poprzednie typy USB. Potrafi także żonglować wieloma funkcjami. Zobaczysz go na wielu nowych laptopach i smartfonach, w tym MacBooku, telefonach Samsung i kontrolerach Nintendo. Kabel USB Lightning nie jest popularny, ale jest zastrzeżonym złączem Apple do iPhone’a, iPada, AirPods i innych. Rozmiarem przypomina kable USB C i jest standardem w urządzeniach Apple wydanych od września 2012 r. Starsze urządzenia Apple używają znacznie większego złącza. W większości przypadków wygląda to tak, że kable USB mają jeden standardowy koniec typu A i jeden koniec typu B. Koniec typu A zasila urządzenie, podczas gdy koniec typu B dostarcza prąd, np. przez ładowarki Baseus. Ma to na celu zapobieganie potencjalnym szkodom, które mogłyby powstać na przykład po podłączeniu do siebie dwóch komputerów przez USB-A.

Kable USB C

Kable Micro USB

Złącza obsługiwane przez Kable Micro USB oraz Mini USB są uważane za mniejsze formy typu B, nawet jeśli zwykle nie występuje to w ich nazwie. Ogólnie rzecz biorąc, kable usb Baseus których będziesz najczęściej używać i dlatego musisz je wymienić, to kable USB C, micro USB i Lightning. Typy połączeń USB to tylko połowa sukcesu, ponieważ USB przeszło także przez wiele standardów o różnych prędkościach przesyłania danych. Złącze kabla niekoniecznie oznacza, że ​​używa określonego standardu.
Kabel USB 1.0 był oryginalnym standardem i według współczesnych testów porównawczych jest już archaiczny. W dzisiejszych czasach jest mało prawdopodobne, aby znaleźć urządzenia korzystające z tego rodzaju przewodu.

Kable Micro USB

Tani kabel USB

USB 2.0 wprowadziło wiele nowoczesnych norm, w tym kabel Micro USB. Jest to najwolniejsza prędkość USB, która jest nadal używana. Znajdziesz go na tanich dyskach flash oraz urządzeniach takich jak klawiatury i myszy. Większość komputerów ma także kilka portów USB 2.0. Tani kabel USB 3.0 to aktualny standard prędkości USB. Jest znacznie szybszy niż USB 2.0, dlatego jest zalecany do urządzeń takich jak zewnętrzne dyski twarde. Zazwyczaj port lub złącze USB 3.0 można zidentyfikować po niebieskim zabarwieniu. Wiele portów USB 3.0 ma również symbol SS – skrót od Super Speed. Większość nowych komputerów ma co najmniej jeden port USB 3.0, a dobrej jakości dyski flash traktują go jako standard. Możesz użyć urządzenia USB 2.0 w porcie USB 3 lub urządzenia USB 3 w porcie USB 2.0, ale żadna z tych konfiguracji nie zapewni dodatkowej prędkości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *